Штучний мармур, також відомий як ливарний мармур, являє собою суміш затверденої поліефірної смоли та мінерального наповнювача, такого як кварцовий пісок, мармурова крихта та інші матеріали. Технологія виробництва композитних матеріалів, включаючи штучний мармур, застосовується для створення різних виробів, таких як сантехнічні вироби, облицювальні плити, будівельний погонаж, а також для обробки офісних та адміністративних приміщень. Одним із найбільш популярних виробів зі штучного мармуру є spc ламінат.

 

Вибрати СПС ламінат під мармур

 

Властивості штучного мармуру

Штучний мармур має характеристики, такі як висока механічна міцність, стійкість до хімічних впливів та низька теплопровідність. На відміну від полімербетону, штучний мармур додатково оснащений зовнішнім покриттям гелькоутів, яке не тільки надає естетичну дію, але і використовується для створення декоративних виробів. Полімербетон, у свою чергу, є будівельним матеріалом, що приймає він переважно структурне навантаження. Залежно від типу використовуваної поліефірної смоли та наповнювача, штучний мармур здатний імітувати різні природні матеріали, такі як натуральний мармур, малахіт, яшма, напівпрозорий онікс та граніт.

Технологія виробництва штучного мармуру

Технологія створення штучного мармуру надає широкі можливості у виборі палітри кольорів та імітації структури натурального каменю. При цьому штучний мармур має фізико-механічні переваги і стійкий до побутових забруднень.

Виробничий процес штучного каменю включає такі етапи:

• Підготовка форми для виготовлення виробу зі штучного каменю, включаючи полірування та нанесення антиадгезійного матеріалу.

• Напилення гелькоуту на форму з використанням чашкового розпилювача або спеціальної установки для напилення гелькоуту G2.

• Затвердіння гелькоуту.

• Приготування заливальної суміші, що включає поліефірну смолу, наповнювач, затверджувач та барвники.

• Заливання форми сумішшю поліефірної смоли з наповнювачем.

• Вібрування форми для видалення повітряних включень із суміші поліефірної смоли з наповнювачем.

• Затвердіння заливальної суміші у формі.

• Витяг із форми готового виробу зі штучного каменю.

• При необхідності проведення механічної обробки виробу зі штучного каменю.

Штучний мармур досить дорогий матеріал. Досить часто люди шукають штучний мармур, хоча хочуть купити не його, а аналоги, які служать для обробки різних поверхонь, тобто матеріали, які на вигляд імітують мармур. Далі розглянемо якими матеріалами можна імітувати мармурові поверхні своїми руками.

Самоклеючі панелі 3Д під мармур

Самоклеючі панелі – це матеріал для обробки стін, який замінює шпалери. Вони самоклеючі, що миються, мають розміри 70 на 77см і товщину від 3-х до 12-ти мм (тобто ними можна вирівняти нерівні стіни). Досить популярними є варіанти під цеглу, дерево та мармур.

3Д панелі під штучний мармур

 

Вибрати 3Д панелі під мармур

 

Самоклеюча мармурова плівка

Самоклеюча плівка є тонкою (0,3мм) плівкою призначеною для оновлення меблів та інших поверхонь. Вона постачається у рулонах 0,45 на 10 метрів. Її ціна досить не висока в перерахунку на 1м квадратний площі, що покривається.

Самоклеюча плівка під мармур штучний

 

Вибрати самоклеючу плівку під мармур

 

Вінілова плитка під колір мармуру

Самоклеюча вінілова плитка є вінілом, який використовується для підлоги (аналог лінолеуму, тільки з кращими характеристиками) і для обробки стін. Майже завжди цей матеріал імітує мармур.

Вінілова плитка під штучний мармур

 

Вибрати вінілову плитку під мармур