Перед тим, як приступити до придбання матеріалів для ремонту, розумно уважно розглянути всі плюси та мінуси. У даному огляді ми пропонуємо обміркувати переваги та недоліки використання дивовижного будматеріалу - недорогих самоклеючих панелей для обробки внутрішніх стін.

 

Купити самоклеючі панелі

 

В даний час китайські самоклеючі панелі знаходять застосування практично в будь-яких приміщеннях: житлові або офісні, ванні кімнати або кухні, коридори або балкони. Основною привабливістю цього матеріалу є відсутність необхідності у залученні будівельників і, як наслідок, уникнення витрат на їхні послуги. Однак чи варто вважати цей матеріал таким чудовим, щоб вирішити заощадити на оплаті професійних послуг.

Давайте розглянемо докладніше плюси та мінуси самоклеючих панелей!

Самоклеючі 3Д панелі мінуси та недоліки

• Вартість. Незважаючи на свою відносну доступність, панелі зі спіненого ПВХ все ще значно дорожчі за звичайні паперові шпалери. Так, вони не забезпечують ідеально рівні стіни. Так, вони клеяться швидше та зручніше, ніж більшість інших шпалер. Проте вартість за квадратний метр буде у 2-3 рази вищою, ніж у традиційних паперових рулонів. Якщо у вас вже є рівні стіни зі оштукатуреного матеріалу або гіпсокартону, може бути розумним рішенням придбати шпалери замість панелей, що самоклеяться.

• Після нанесення видно стики. Китайські виробники часто не надають належної уваги поєднанню малюнків на стиках панелей. Приблизно у половини декорів після наклеювання стики між панелями стають помітними. Вирішенням цієї проблеми може бути обрізання панелей з використанням методу "шип-паз", як показано на малюнку нижче. Недоліками такого методу є збільшення часу, що витрачається на обрізання матеріалу, та його витрата. В результаті ви отримаєте безліч обрізків у вигляді маленьких цеглинок, використання яких у майбутньому ремонті може бути скрутним.

• Гнучкі панелі. Вони виготовляються із спіненого матеріалу і легко ушкоджуються при контакті з гострими предметами. Тим не менш, варто зазначити, що замінити пошкоджену панель простіше простого. Достатньо придбати кілька запасних панелей, і ви завжди зможете моментально замінити пошкоджену ділянку.

Незважаючи на явні недоліки, цей матеріал має високий попит. Давайте перейдемо до переваг панелей на клейкій основі.

Плюси самоклеючих панелей в порівнянні з іншими матеріалами для внутрішнього оздоблення

• Оперативність виконання ремонту є однією з визначних переваг цього методу. Дивно, як одна людина може швидко облицьовувати стіни. На практиці показано, що стіна розміром 2,8 м заввишки та 5 м завширшки може бути обійдена за 40 хвилин, навіть без урахування всіх попередніх робіт з підготовки основи. Якщо у вас є помічник, який займається обрізуванням матеріалу та знімає захисну основу, час роботи скорочується ще більше.

• Відсутність брудних робіт є ще однією перевагою. Тут не потрібні шліфування поверхні та будівельні суміші, які можуть залишити за собою безліч бруду та пилу. Просто відклеїв основу і приклеїв панель. Прощайте бруд!

• Великий вибір декорів також відіграє важливу роль. Будь то панелі під дерево, під цеглу чи мармур, у нас на сайті 3dpaneli.net.ua представлено понад 400 видів самоклеючих панелей для стін та стелі.

• Ефект утеплення та шумоізоляції також необхідно враховувати. Хоча не можна покладатися на те, що облицювання панелями повністю позбавить шуму сусідів, вони все ж додадуть невеликий рівень тепло-і звукоізоляції вашому приміщенню.

У результаті, враховуючи всі перелічені фактори, можна зробити висновок, що в певних умовах панелі, що самоклеються, є незамінним матеріалом для обробки стін або стелі.

Якщо у вас щойно з'явилася нова квартира, а коштів на повноцінний ремонт не вистачає, панелі, що самоклеяться, є відмінним рішенням. Наприклад, якщо вам потрібно фанерувати фартух на кухні орендованої квартири, варіант з використанням клейких панелей дуже зручний.

Для бюджетного ремонту клейкі панелі залишаються чудовим варіантом, незважаючи на всі мінуси, про які ми згадували раніше.