Ремонт квартири — справа, яку більшість із нас або відкладає роками, або ж розпочинає з надією, що ось саме цього разу все піде як по маслу. Але варто лише згадати історії знайомих про зниклих майстрів або ціни, які дивом зросли втричі, і ентузіазм одразу випаровується. 

Проте бажання жити в комфорті та естетиці все-таки в більшості випадків перемагає. Але ж як знайти майстра по ремонту, що не лише виконає задачу якісно, але й вчасно та за помірну ціну? Пропонуємо до вашої уваги кілька дієвих порад, які можуть стати вам у пригоді.

Почніть не з Google, а з власного кола

Іноді, коли ви шукаєте майстра для ремонту квартири, рекомендації знайомих можуть стати справжнім порятунком. Якщо хтось із ваших друзів чи родичів нещодавно робив ремонт і залишився задоволений, обов’язково запитайте контакти. Навіть якщо стиль не зовсім ваш, надійність виконавця — це вже половина успіху.

До речі, важливо уточнити, які саме роботи робив майстер. Бо один може якісно класти плитку, але абсолютно не розбиратися в електриці. І ще одне — не соромтесь напроситися в гості та подивитися результат наживо. Завдяки цьому ви будете мати уявлення про якість роботи.

Соцмережі та відгуки

У таких соціальних мережах як Facebook та Instagram або на спеціалізованих платформах та сайтах пошуку майстрів, як kabanchik.ua чи OLX можна знайти десятки спеціалістів з ремонту.

Але! Не ведіться лише на красиві фото та захоплені коментарі. Іноді відгуки накручують або пишуть самі собі з фейкових акаунтів. Тому будьте прискіпливіше до профілів, де можуть писати захоплені враження майже під кожною публікацією автора. Адже потім може очікувати тотальне розчарування. Тому як-то кажуть, «довіряй, але перевіряй».

Спілкуйтесь до початку робіт

Це дуже важливий етап, який багато хто даремно недооцінює. Коли телефонуєте або зустрічаєтесь із майстром, звертайте увагу не лише на ціну, а й на те, як він говорить. Чи пояснює, що і як буде робити? Чи запитує у вас деталі та ваші побажання, наприклад, побажання щодо матеріалів, терміни, стиль? Якщо чуєте щось на кшталт «та не морочтесь, все буде супер, я сам знаю як краще», це є приводом задуматися. Хороший спеціаліст завжди уточнює дрібниці, цікавиться вашими очікуваннями та попереджає про можливі нюанси.

Договір — не формальність

Якщо ви плануєте ремонт хоча б на кілька тижнів, без паперів не обійтись. Не кращим рішенням буде довіритися «на чесне слово». Таким чином можна втратити не тільки гроші, але й купу нервів. 

Договір має бути простим, але з ключовими пунктами: терміни, види робіт, відповідальність за затримки, деталі оплати тощо. І ніколи не платіть за все наперед. Максимум — аванс на матеріали.

Не женіться за найдешевшим

Ціни на ремонт зараз дуже різняться, і це нормально. Але підозріло низький прайс свідчить, що перед вами чи початківець, чи майстер «із сюрпризом». Водночас висока ціна також не є гарантією якості. Якщо вам потрібен майстер по ремонту, орієнтуйтесь краще на середній ринок і завжди питайте, що саме входить у вартість.

Перевірка майстерності — пробне завдання

Якщо є така можливість, попросіть зробити спеціаліста щось невелике. Наприклад, укласти плитку в туалеті чи змонтувати одну стіну з гіпсокартону. Так ви побачите стиль роботи, пунктуальність, чистоту і, що не менш важливо, ставлення до клієнта. Завдяки такій перевірці вам буде значно простіше прийняти рішення щодо кандидата.

Будьте на зв’язку, але не заважайте

Ще одна порада до замовників, це не зникати під час ремонту. Так, ви наймаєте майстра, але ваш контроль є ще однією гарантією якості. Водночас надто не нав’язуйтесь. Таким чином ви будете лише заважати, через що строки виконання можуть зміститись. До того ж фахівці також цінують повагу до своєї роботи. Тому слід знайти певний баланс.

Підсумки та висновки

Знайти надійного майстра цілком реально, це не міф. Вам знадобляться раціональний підхід, трохи інтуїції, логіки й везіння. Якщо підійти до пошуку відповідально, шанси знайти класного спеціаліста багаторазово збільшуються.