Самоклеюча плівка в рулоні 10м є популярним матеріалом серед дизайнерів та споживачів, що широко застосовується в різних галузях, таких як виробництво рекламної продукції, створення декорацій, хенд-мейд та оздоблювальні роботи. Однак не кожен знає, як правильно приклеювати самоклейку, щоб уникнути складок та бульбашок повітря. Як і в будь-якому виді роботи, тут існують певні секрети, які допоможуть вам успішно нанести матеріал на будь-яку поверхню:

 

Купити самоклеючу плівку

 

Збільшення товщини самоклейки полегшить приховування недоліків погано підготовленої поверхні.

Слід уникати приклеювання клейкої плівки на побілку, штукатурку та інші пористі поверхні. Вона краще тримається лише на міцних площинах.

Якщо у вас немає досвіду роботи з самоклеєнням, рекомендується розпочати з використання мокрого методу приклеювання. Липка стрічка наноситься на вологу основу і відсутність міцного контакту між поверхнями дозволяє легко коригувати помилки.

При видаленні бульбашок повітря не слід сильно натискати на них, щоб уникнути пошкодження матеріалу. Для вигнання повітря можна використати звичайну голку для швейних робіт.

Температура у приміщенні, де відбуваються роботи, не повинна сильно змінюватись протягом доби. Ідеально, якщо вона буде постійною. Температура поверхні з клейовою плівкою також має бути стабільною.

Якщо після завершення роботи виявлено недоліки, у вас є кілька годин на їхнє виправлення. Для цього плівка акуратно відклеюється, вирівнюється та приклеюється заново.

Як клеїти самоклеючу плівку на меблі

Багато хто з нас любить змінювати обстановку у своєму будинку час від часу. Якщо фінанси дозволяють, проводиться ремонт та купуються нові предмети меблів. Однак, якщо такі витрати недоступні, оновлення зовнішнього вигляду існуючих меблів може бути достатнім. Плівка ПВХ не тільки надасть нового вигляду меблів, але також приховає дефекти, що виникли в процесі експлуатації.

Для надання меблів унікального вигляду важливо ретельно вибрати декоративну наклейку. Необхідно звернути увагу на основу та наявність захисного шару. Цей шар особливо важливий для кухонних та ванних кімнат, оскільки забезпечує захист від підвищеної вологості та перепадів температур, а також для дитячих меблевих виробів.

Процес наклеювання плівки на шафу може бути виконаний самостійно. Перед цим рекомендується видалити дефекти, такі як лак, що відшаровується, фарба або шматки клею, з використанням шпателя і наждакового паперу. Після цього поверхня ґрунтується, а іноді додатково покривається лаком. Перед нанесенням покриття поверхня знежирюється, щоб запобігти появі бульбашок та складок.

Матеріал нарізається із невеликим запасом. У разі наявності малюнка на плівці важливо врахувати його розташування для припасування. Надлишки обрізаються гострим канцелярським ножем після обклеювання меблів. Підкладка відокремлюється від відрізаного шматка рулону у верхньому кутку на кілька сантиметрів. Плівка липкою стороною наноситься на поверхню та розгладжується. Потім папір поступово видаляється, а плівка акуратно наклеюється на двері чи інші елементи меблів.

Наклеювання плівки на стіну або іншу рівну поверхню не складно. Однак не багато хто знає, як правильно клеїти кути. Для забезпечення гарного прилягання та надійної фіксації на кутах рекомендується використовувати промисловий або побутовий фен. Цей метод також застосовується при наклеюванні на невеликі опуклості та радіуси.

Як клеїти плівку самоклейку на скло

Клейка плівка, що застосовується на стеклах, здатна захистити приміщення від надлишкових сонячних променів та сторонніх поглядів, а також надати інтер'єру додаткових елементів затишку. Різноманітність варіантів вибору робить процес добору унікальним. Для вікон доступні однотонні матові плівки, варіанти з малюнками, а також вітражні варіанти для кухні, їдальні, дитячої та вітальні. Такі плівки також чудово підходять для створення вітражів та перегородок у кафе, ресторанах, магазинах та офісах.

Процес нанесення клейкої плівки на скло досить простий і може бути виконаний таким чином:

Розрізати полотно на шматки, що відповідають висоті та ширині поверхні, попередньо використовуючи лінійку та канцелярський ніж.

Очистити скло від усіх забруднень, потім злегка зволожити поверхню розчином води та мила, використовуючи губку чи пульверизатор.

Відокремити вітражну плівку від захисного паперу та нанести її на скло липкою стороною. Важливо уникати попадання ворсу, волосся, вовни тварин та утворення бульбашок повітря між поверхнями.

З використанням валика рівномірно розгладити плівку до зникнення бульбашок.

Таким чином, процес встановлення клейкої плівки на скло стає доступним та ефективним.

Як клеїти плівку самоклеючу на нерівні поверхні.

При обклеюванні поверхонь з різними рівнями складності більшість людей стикаються з труднощами на нерівних ділянках, що потребують додаткового часу і терпіння. Багато предметів меблів, а також звичайні кімнатні двері часто мають декоративні візерунки. Під час проведення ремонтних робіт необов'язково замінювати їх на нові. Також немає потреби вирівнювати поглиблення або видаляти опуклості.

Як правильно приклеїти плівку на нерівну поверхню? Вам потрібні звичайний фен та пластикова лопатка. Відбір відповідної плівки також відіграє важливу роль. Вона повинна мати високу якість і гнучкість. Зазвичай для подібних робіт рекомендується використовувати литі наклейки. Вони легко додаються до вигнутих та криволінійних поверхонь, а також можуть використовуватися навіть в умовах підвищеного навантаження.

Перед початком роботи із вигнутими ділянками поверхні необхідно обробити рівні ділянки стандартним способом. Коли досягнете нерівностей, поступово підігрійте плівку з використанням фена. Це надасть матеріалу велику еластичність, і він набуде потрібної форми. Поступово розгладжуйте плівку за допомогою пластикової лопатки-шпателя, стежачи за тим, щоб вона не складалася.

Необхідно відрізати плівку із невеликим запасом. Зручності підготовки матеріалу сприяє шкала з розміткою, нанесена на звороті паперу. Зайвий матеріал видаляється гострим ножем після завершення робіт.

Але якщо ви клеїте плівку на нерівну поверхню, то вона не вирівнює поверхню меблів або іншої поверхні, оскільки має товщину всього 0,3 мм. Якщо ви хочете вирівняти поверхню, то краще використовувати самоклеючі шпалери в рулоні (товщина 2мм)

або 3д самоклеючі панелі (які мають товщину від 3-х до 10-ти мм).