Міжкімнатні двері у квартирі могли застаріти чи втратити свій первісний вигляд? При проведенні ремонту немає необхідності викидати та замінювати їх новими. З використанням сучасних оздоблювальних матеріалів можна надати нового життя будь-якому елементу інтер'єру. У цій статті ми розповімо, як можна оновити міжкімнатні двері, щоб вони після "реанімації" стали справжньою родзинкою.

 

Купити самоклеючу плівку на двері

 

Найпростішим способом є покриття полотна фарбою. Однак, якщо ви прагнете чогось ексклюзивнішого, можна звернути увагу на техніку декупажу або художнього розпису.

Міжкімнатні конструкції можуть чудово виглядати як із суцільним малюнком, так і з квітковим орнаментом, а також елементами графіки.

Одним із популярних способів реставрації міжкімнатних дверей є їхнє обклеювання текстилем або нанесення матеріалу з використанням меблевих скоб. Підходить практично будь-яка тканина, яку можна нанести у вигляді оббивки на полотно або в стилі римських штор і фіранок. Окрім декоративної функції, тканина також підвищить шумоізоляцію конструкції.

При виборі пэчворка варто приділяти увагу матеріалу, щоб сліди клею не було видно. Також можна використовувати клаптеву фіранку, закріпивши її з використанням декоративного карнизу.

Бамбукові серветки, закріплені молдингами, надають простий, але стильний спосіб прикраси дверей. Дизайнери також рекомендують використовувати бамбукові штори на всю довжину полотна.

Для інтер'єру у ретро стилі підійде штучно зістарена конструкція. Це можна досягти з використанням технік патування, брашування, створення ефекту кракелюру або потертості.

Самоклеюча плівка – найкращий матеріал для обклеювання дверей

Існує безліч способів відновлення міжкімнатних конструкцій самотужки, у тому числі з використанням самоклеючої плівки. Цей матеріал є доступним і легким у застосуванні, має ефектні характеристики. За допомогою плівки, що самоклеїться, можна адаптувати дверне полотно під різні інтер'єри, так як вона представлена в різноманітних варіантах:

• однотонною та з малюнком;

• глянсовою та матовою;

• металізованою та флуоресцентною;

• що імітує натуральні та штучні матеріали.

На ринку представлені як стандартні моделі доступні більшості покупців, так і авторські варіанти від відомих дизайнерів. Навіть прості моделі можуть перетворити двері на визначний елемент інтер'єру, якщо заздалегідь продумати дизайн, правильно підготувати поверхню та акуратно нанести матеріал. Самоклеючі плівки мають вологостійкість, що дозволяє використовувати їх як у сухих приміщеннях (вітальня, спальня, кабінет), так і в умовах підвищеної вологості (кухня, санвузол, коридор).

Існує безліч варіантів застосування їх можна створювати самостійно або знаходити в інтернеті. Популярними для внутрішніх конструкцій є наклейки, що імітують натуральне дерево, такі як вільха, вишня, бук, дуб, сосна, текстури дерев екзотичних порід.

Для сучасних інтер'єрів рекомендується використовувати однотонну плівку (наприклад, металевий колір для стилю хай-тек), плівку з малюнком (наприклад, молочна основа з дрібними квітами для провансу або зображенням мультфільмів для дитячої спальні). Скляні вставки також привертають увагу, їх можна заповнити однотонною матованою плівкою, плівкою з візерунком або кольоровим вітражним папером.

ПВХ покриття поєднується з фарбою, шпалерами, плиткою та іншими варіантами обробки приміщень. Після його нанесення, двері в такому вигляді прослужать щонайменше п'ять років, а акуратна експлуатація може продовжити термін служби клейкого паперу.

Як правильно наклеїти плівку на міжкімнатні двері

Нанесення покриття з липким шаром на поверхню може зробити кожен, не вимагаючи для цього спеціальних інструментів або досвіду. Досить суворо дотримуватися інструкцій та уважно виконувати кожен крок.

Для того щоб покрити міжкімнатні двері плівкою, що самоклеїться, потрібні ножиці або канцелярський ніж, а також вимірювальний інструмент з олівцем. Якісне зчеплення наклейки з поверхнею забезпечується клеєм, що є важливим компонентом обробки.

Для досягнення приємного візуального ефекту важливо наносити матеріал на абсолютно чисту та рівну поверхню, щоб уникнути появи видимих дефектів, таких як крихти та тріщини.

При обклеюванні дверного полотна слід слідувати певному порядку дій:

Проведення вимірювань та нанесення міток. З використанням лінійки чи рулетки визначаються розміри дверей. Потім на зворотний бік матеріалу наноситься контур, що відповідає виміряним розмірам, з урахуванням країв.

Розкривання паперу. Різання слід проводити акуратно, по намальованих лініях. За потреби можна залишити невеликий запас, який буде акуратно обрізаний наприкінці роботи.

Нанесення плівки. Захисний шар із поверхні не видаляється повністю. Відокремивши його приблизно на 10 см, клейку сторону слід прикласти до дверей, починаючи з верхнього краю. Поступово відокремлюючи захисний шар плівку необхідно розгладжувати від центру до країв м'яким шпателем. Важливо стежити за відсутністю під плівкою волосся, вовни або пухирців повітря. М'яка ганчірка також може бути використана замість шпателя.

В області фільонок та торців плівку не завжди вдається нанести ідеально. У таких випадках рекомендується використовувати фен, щоб підігріти матеріал, роблячи його більш податливим та легко піддається формуванню у важкодоступних місцях.

Для мінімізації нахлестов, кути самоклейки акуратно підрізаються. На останньому етапі робляться вирізи для замка та ручки.

Ціна самоклейки для міжкімнатних дверей

Клейкий матеріал надається у продажу у вигляді рулонів, ширина яких варіюється від 45 до 90 см. Ця характеристика є одним із факторів, що визначають вартість продукції. Вартість також залежить від виробника та експлуатаційних характеристик.

Купівля самоклейки для дверей можливе як у вигляді рулонів, так і на метраж. При виборі ширини слід знати розміри стулки та лиштви. Це дозволить придбати матеріал, уникаючи додаткових витрат на зайві сантиметри. Навіть якщо залишаться надлишки, плівкою можна прикрасити підвіконня відповідно до стилю дверей, а також використовувати її для оформлення комода, рами для картини або інших елементів інтер'єру.